Hatay’ın ürünleri dünya pazarına kapı açtı!

Yayınlanma Zamanı : 07 Eylül 2021 Saat: 16:49

Hatay’ın ürünleri dünya pazarına kapı açtı!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, tarımsal üretime değer katmak ve bu ürünleri dünya pazarına sunmak üzere kurulan Hatay Girişim ve Gıda Sanayi(HGGS) AŞ’yi ziyaret etti.

Hatay’ın kalkınmasında büyük rol oynayacak şekilde hayata geçirilen projenin ürünü olan Hatay Girişim ve Gıda Sanayi AŞ’yi ziyaret ederek çalışmaların aşamaları ile ilgili bilgiler alan Başkan Savaş, şirketin Hataylı iş insanları ile iş birliği içerisinde şehrin umut vadeden geleceğini el ele inşa etmek üzere önemli adımlar atacağına inandığını belirtti.

Savaş, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmenin ve Hatay’ın has tarım ile gıda ürünlerini ülke ve dünya pazarına sunmaya hazır, rekabetçi bir yapı kurmanın önemine değindi.

HGGS’nin, Hatay ve yöresinin zengin ve bereketli topraklarında üretilen tarım ürünlerinin Türk Gıda Kodeksi ve ilgili tüm yönetmeliklere uygun olarak devamlılık arz edecek şekilde pazarlanmasına vesile olduğuna dikkat çeken Başkan Savaş, şirketin aynı zamanda, Hatay’ın değerleri olan çiftçileri, girişimcileri, kooperatifleri, firmaları bütünleştiren bir yapıya kavuşturmayı amaçladığını ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"