Hatay maviye göz kırptı!

Yayınlanma Zamanı : 25 Ağustos 2021 Saat: 16:46

Hatay maviye göz kırptı!

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı ‘Günlük Kovid19 Tablosu’nda Hatay ‘sarı’ kategorideki yerini korurken, mavi olmaya gözkırptı. Yüzde 73,3 aşılama onanına ulaşan Hatay’ın yüzde 75 barajını en kısa sürede aşarak mavi kategoriye geçmesi bekleniyor. Hatay’ın yanısıra yüzde 72,9 aşılama oranıyla Adana ile yüzde 70, 6 oranıyla Gaziantep de mavi olmaya yaklaşırken, Kilis ve Osmaniye ise yüzde 79 aşılama oranıyla mavi olan iller arasında yeralıyor.

Hatay’da aşılanan kişi sayısı 1.535. 579’a yükselirken. 1.Doz aşılananların 843 bin 93 kişi, 2.Doz aşılanan kişi sayısının ise 595 bin 274 kişi olduğu öğrenildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni haritayı, “Vaka sayıları azalmadıkça kayıplarımız azalmıyor. Bugün tedbir alıp harekete geçmezsek yarın daha ağır yükler taşıyabiliriz. Sevdiklerimiz için aşı olup tedbirlere uyalım” ifadeleriyle paylaşarak, aşı çağrısını yeniledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"