Bebeklerde kulak estetiği

Yayınlanma Zamanı : 24 Ağustos 2021 Saat: 12:23

Bebeklerde kulak estetiği

İskenderun Palmiye Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Canan Altunay, ‘Kepçe kulak’ olarak bilinen kulak şekil bozukluklarının tedavi edilebildiğini söyledi. Bebeklerde ilk üç ay içerisinde uyguladıkları Earwell kulak kalıplama sistemi ile kepçe kulak ve benzeri birçok şekil bozukluğu problemlerinin önüne geçtiklerini anlatan Altunay, görsel şekil bozukluklarının yanında, gözlük maske ve kulaklık kullanımını engelleyen kulak şekil bozukluklarının da giderildiğini ifade etti.

Kepçe kulak sorununun, ileriki dönemde çocuklarda özgüven eksikliğine neden olabileceğine dikkat çeken Uzm. Dr. Canan Altunay, uygulamış oldukları yöntem hakkında bilgilendirmede bulunarak, “Earwell kulak kalıplama sistemi; yenidoğan döneminden başlayıp üçüncü aya kadar uygulanabilen çocuğa zarar vermeyen, işitmesini engellemeyen silikon aparat sistemidir. Earwell kalıplama sistemi ile kulak kepçesi ve kulak çukurunda mevcut olan şekil bozuklukları düzeltilebilmektedir. Böylelikle görsel ve fonksiyonel olan birçok kulak şekil bozukluğu ortadan kaldırılmaktadır. İleride ihtiyaç duyulabilecek kulak operasyonlarının ve çocuğun gelişme döneminde maruz kalacağı akran zorbalığı ve buna bağlı gelişebilecek olan psikolojik sorunların önüne geçilmektedir. Görsel şekil bozukluklarının yanında, gözlük maske ve kulaklık kullanımını engelleyen kulak şekil bozuklukları da düzeltilebilmektedir” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"