‘Sevdiklerimizi aşı olarak koruyalım’

Yayınlanma Zamanı : 23 Ağustos 2021 Saat: 14:03

‘Sevdiklerimizi aşı olarak koruyalım’

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, il genelinde Covid-19 vakalarının arttığını belirterek, ‘Sevdiklerimizi aşı olarak koruyalım’ çağrısı yaptı. Virüs ile mücadelede en büyük kozun aşı olduğuna dikkat çeken Başkan Savaş, insanlığın büyük bir sınavdan geçtiğini belirterek, kendimizi ve sevdiklerimizi korumak için bilimin gerektirdiği şekilde herkesin aşı olması gerektiğini ifade etti.

“Lütfen aşılanmaya önem verelim”

‘Yaşamadan, yaşatamayız’ diyen Başkan Savaş, Hataylılar’a şu açıklamayı yaptı, “Büyük bir imtihan içerisinde olan insanlık bu salgını da aşı vurularak aldığı önlemler kapsamda en az zararla atlatacaktır. Gerçek şu ki, özellikle son zamanlarda genç insanlarımızı Covid 19’dan dolayı kaybetmekteyiz. Yaklaşık 1,5 yıllık süreç içerisinde Covid 19’dan kaybedilen insan sayısı gittikçe artış göstermekte. Şuanda Türkiye’de tek doz aşı olan insan sayısı yüzde 70’lerde, ikinci doz aşı olan insan sayısı yüzde 55 civarında. Özellikle genç insanlarımız ve aşı olmayanlar bu hastalığa yakalanmışsa eğer o insanların yoğun bakıma düştüğünü ve hayatını kaybettiğini görüyoruz. Biz belki kendimizi önemsemiyor olabiliriz ama en sevdiğimiz varlıklar bizim için çok önemlidir. Annemiz, babamız, kardeşlerimiz, eşimiz, çocuklarımız çok önemlidir. Kendimizi düşünmeyebiliriz, kendimizi önemsemeyebiliriz ama sevdiğimiz insanların sağlığı için kendimizi aşılatmalıyız. Yani Covid 19’a karşı bağışıklık sistemimizi güçlendirip ona karşı antikor üretmeliyiz. Bunun için mutlaka birinci doz aşıyı vurulanlar ikinci doz aşıyı da vurulsunlar.  Hiç aşı vurulmayanlar, birinci dozdan itibaren aşılanmaya başlasınlar. Lütfen aşılanmaya önem verelim hayatımızı ve çevremizdeki insanlarımızın hayatını önümüzdeki süreçlerde devam ettirebilmeleri için var gücümüzle aşı olmaya odaklanalım. Unutmayalım ‘Yaşamadan yaşatamayız. Aşılanalım” açıklamasında bulundu.  

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"