Hukuk ve siyaset üzerine hoş sohbet

Yayınlanma Zamanı : 19 Ağustos 2021 Saat: 12:17

Hukuk ve siyaset üzerine hoş sohbet

Hatay Barosu Başkanı Hüseyin Cihat Açıkalın, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’a iade-i ziyarette bulundu. Ülkemizdeki hukukla ilgili sorunların yanısıra, göçmen konumundaki Suriyeliler, Afganlılar olmak üzere geçici koruma altındaki yabancıların durumuyla ilgili durum değerlendirilmesinde bulunulan ziyarette, Necmettin Çalışkan hukukun önemine ve üstünlüğüne değindi.

Hukuk mekanizması iyi işletilmeli

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Hatay Barosu Başkanı Açıkalın’ın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Anayasal haklar çerçevesinde hukuk evrenseldir. Adalet mekanizmasının hukuk kuralları doğrultusunda işletilmesinde barolara önemli görevler düşmektedir” dedi.

Ülkemizde zaman zaman hukuk alanında çözümler üretilse de sıkıntıların devam ettiğini ifade eden Çalışkan, “Hukukun üstünlüğü; yöneten ve yönetilen herkes için elzemdir. Hiç kimsenin diğer bir fertten, hukuken üstünlüğü yoktur. Adalet mülkün temelidir düsturunca, ülkede adaletin tesisi için önemli bir görevi yerine getiriyorsunuz” İfadelerini kullandı.

“Geleceğe çalışıyoruz” 

Hatay Baro Başkanı Av. Hüseyin Cihat Açıkalın da Saadet Partisi (GİK) Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’ın misafirperverliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve yapacağı çalışmalardan bahsetti.

Hatay Baro Başkanı Av. Hüseyin Cihat Açıkalın, vatandaşların sosyal ve hukuk haklarına hizmet etmeyi arzu ettiklerini belirterek, “Göreve geldiğimiz günden itibaren bizleri seçerek yönetime uygun gören arkadaşlarımızı en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyoruz. Çalışma süresince uyum içerisinde, vatandaşlarımıza sosyal ve hukuk haklarına hizmet etmeyi arzu ediyoruz. Geçmişte Baro yönetimimizin güzel çalışmalarını devam ettirip, kendimizce gördüğümüz hatalardan da ders çıkarıp, gelecekte görevi yeni devredeceğimiz arkadaşlarımıza güzel çalışmalar bırakmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"