Gündem yüz yüze eğitim ve aşı

Yayınlanma Zamanı : 18 Ağustos 2021 Saat: 21:15

Gündem yüz yüze eğitim ve aşı

İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE) Senatosu, 2021-2022 Eğitim – Öğretim yılı ile ilgili aldığı tedbirler kapsamında 2 doz aşı olmayan öğrencilerden, en fazla 3 gün önce yapılmış PCR testinin düzenli olarak istenmesine karar verdi. Alınan kararlarla ilgili öğrencilerini bilgilendiren İSTE Rektörü Tolga Depci, yüz yüze uygulamalı eğitim- öğretimin salgın koşullarının gidişatına göre yeniden değerlendirilebileceğini ifade etti.

2 doz aşı olmamış öğrencilerin iki gün arayla devlet hastanelerinde ücretsiz PCR testi yaptırabileceğibi belirten Depçi, “Değerli İSTE’liler, hepinizin merakla beklediği 2021-2022 Eğitim – Öğretim yılı ile ilgili Senatomuzun 17 Ağustos 2021 tarihinde almış olduğu kararlar ile ilgili sizleri bilgilendirmek istiyorum. Eğitim-Öğretim faaliyetlerinin temel çıktısının yüz yüze uygulamalı eğitim- öğretim olması gerekçesiyle, salgın koşullarının gidişatına göre, bu hususta tekrar bir değerlendirme ve güncelleme yapılabileceğini de göz önünde bulundurarak 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Döneminde, Eğitim-Öğretimin yüz yüze yapılmasına (Bölümlerimiz tarafından belirlenen bazı dersler uzaktan/online yapılabilecektir) Eğitimde uyulması gereken uygulanabilir kurallar kapsamında, salgın koşullarının elverdiği sürece, öğrencilerimizi korumanın birinci adımının maske, mesafe ve hijyen kurallarına ek olarak, Öğrencilerimizin 2 doz aşı vurulmaları öngörüsüyle;2 doz aşı olmamış öğrencilerimizin aşılanmalarına yönelik tedbirlerin hayata geçirilmesine, Sağlık Bakanlığı’nın yan yana oturulacak yerlerde aşı olmayanlardan PCR testi istenebileceği, iki gün arayla devlet hastanelerinde ücretsiz PCR testi yaptırabileceği, görüşüne uygun olarak, 2 doz aşı olmayan öğrencilerimizden, en fazla 3 gün önce yapılmış PCR testinin düzenli olarak istenmesine karar verilmiştir. Tabiki Öğretim Elemanlarımız ve Personelimiz de aynı kurallara tabi olacaklardır. Öncelikle öğrencilerini özleyen bir Öğretim Üyesi ve sağlıklı bir eğitim arzulayan bir Rektör olarak sağlık koşullarına da azami dikkat ederek hepinizi İSTE’ye bekliyorum” dedi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"