Hatay’da bayramın güzelliği, hoşgörüyle birleşti

Yayınlanma Zamanı : 16 Ağustos 2021 Saat: 13:01

Hatay’da bayramın güzelliği, hoşgörüyle birleşti

Meryem Ana Yortusu için Hatay’a gelen Türkiye Ermenileri 85. Patriği Başpiskopos Sahak Maşalyan ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın ardından, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.

Valilik makamında gerçekleşen ziyarette, misafiriyle bir süre sohbet eden Vali Doğan, Türkiye Ermenileri 85. Patriği Başpiskopos Sahak Maşalyan’ı binlerce yıllık geçmişi ile 13 medeniyet ve 3 semavi dine ev sahipliği yapan, kardeşliğin simge şehri Hatay’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye Ermenileri Patriği Sahag II Maşalyan ve beraberindeki heyete nazik ziyaretleri için teşekkür eden Başkan Lütfü Savaş da, Hristiyan cemaatinin Meryem Ana Yortusu’nu kutladı.

Türkiye Ermenileri 85. Patriği Başpiskopos Sahak Maşalyan ise, zengin bir kültür birikimine sahip olan Hatay’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, misafirperverlikleri ve nazik kabullerinden dolayı Vali Doğan ve Başkan Savaş’a teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"