Hatay, bisiklet parkuruyla dünya gündeminde

Yayınlanma Zamanı : 11 Ağustos 2021 Saat: 19:39

Hatay, bisiklet parkuruyla dünya gündeminde

Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın Hatay’a kazandırdığı en önemli eserlerinden 26 km’lik Samandağ Çevlik – Arsuz Kale Sahil Yolu’ndaki bisiklet parkuru Dünya’nın önemli Bisiklet dergilerinden Veloplan’da tanıtıldı. ‘Bisiklet Yolunu Kaydet’ başlığı ile okurlara tanıtılan dünyanın en uzun kesintisiz bisiklet yolu  Avrupalı bisiklet tutkunlarına yeni rota seçeneği olarak anlatıldı.

Samandağ ve Arsuz yolunu birbirine bağlayan çift yönlü turizm yolu bisiklet planlaması ve mikromobilite uzman dergisinde, ‘Bisiklet ülkesi Türkiye.. Türkiye’nin güneyindeki Hatay ilinde Temmuz 2020’de 25 kilometrelik sahil bisiklet yolu açıldı. Yerel basında çıkan haberlere göre, dünyanın en uzun kesintisiz bisiklet yolu. Yapısal olarak bitişik panoramik yoldan ayrılmıştır. Samandağ ve Arsuz ilçelerini birbirine bağlar. Çift yönlü bisiklet yolu, Türk hükümetinin 2023’te devletin 100. Yıldönümüne kadar 4.775 km. bisiklet yolu inşa etme hedefinin bir parçası” ifadeleriyle yeraldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"