Yazıcı, tesisini taşıyor!

Yayınlanma Zamanı : 06 Ağustos 2021 Saat: 10:30

Yazıcı, tesisini taşıyor!

Yazıcı Demir Çelik Sanayi A.Ş., İskenderun 1’nci Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’ndeki entegre tesisleri içerisinde işlettiği Antrasit(Karbon) Kırma Eleme Tesisi ile ilgili yer değişikliği yapacak. İskenderun’a bağlı Sarıseki Mahallesi I. OSB mevkiinde faaliyet gösteren Yazıcı Demir Çelik Ana Fabrika Tesisleri içerisinde yer alan Antrasit (Karbon) Kırma Eleme Ünitesi’nin, aynı organize sanayi bölgesi alanında yer alan 2035 no’lu parsel içerisine taşınması ve burada işletilmesi ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ‘ÇED gerekli değildir’ kararı verilmesinin ardından, söz konusu tesise ait makine ve ekipmanlar yeni proje alanına taşınarak, montajı gerçekleştirecek.

 Yazıcılardan yapılan açıklamada, tesisin organize sanayi alanı içerisinde yer alması, Arazi mülkiyetinin faaliyet sahibine ait Diler Holding grup şirketi olması, Tesisinin yer alacağı Organize Sanayi Bölgesinde Yazıcı Demir Çelik Ana Fabrika Tesislerinin bulunması, Ulaşım ağının geniş olması, Nakliye işleminin kolaylığı, Tesis çevresinin doğal yapısının uygunluğu, Tesis bünyesinde görev alacak personelin kalifiye ve hazır oluşu ,  Bölgenin iklimsel koşullarının uygunluğu göz önünde bulundurularak proje yeri için başka bir alternatif alan düşünülmediği belirtildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"