Yeni aşılar yolda!

Yayınlanma Zamanı : 04 Ağustos 2021 Saat: 21:33

Yeni aşılar yolda!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, pazartesi sabahı başlayan ve bugün de devam aşı sıkıntısı ile ilgili açıklama yaptı. Aşı randevularının bakanlıkça iptal edilmesi ve çoğu vatandaşın günlerdir aşı merkezlerinden eli boş dönmesinin ardından, bugün toplanan bilim kurulu sonrası Bakan Koca, sıkıntının aşı üretiminde yaşanan aksamadan kaynaklandığını duyurdu.

Cuma gününden itibaren aşılamada normal hıza dönüleceğini ifade eden Bakan Koca, “18 yaş ve üstü nüfus için yaptığımız aşılama takvimine sadığız. Bugün 19.00 itibariyle 74 milyon 334 bin 980 doz aşı uygulandı. İlk doz aşısını yaptıranların oranı %66’nın üzerinde. İlk doz oranının, tedarikte yaşanan zorluk aşılır aşılmaz hızla bu düzeylere ulaşması toplumun aşı kararlılığının kanıtıdır.. Biontech’in üretiminde yaşanan aksama sebebiyle ülkemize sevkiyatında 31 Temmuz-3 Ağustos arası, 4 gün azalma oldu. Aşılarımız dün gece gelmeye başladı. 13 Milyon doza yakın aşımızı Pazartesi gününe kadar teslim alacağız. Cuma günü normal hızımıza dönüyoruz. Durumu anlayışla karşılayan halkımız sağ olsun” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"