Temmuz yakarak geçecek!

Yayınlanma Zamanı : 27 Temmuz 2021 Saat: 10:21

Temmuz yakarak geçecek!

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü,  bugünden itibaren Mersin, Adana, Hatay ve Osmaniye’de hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceğini duyurdu. Meteoroloji sıcak çarpmasına karşı vatandaşlardan tedbirli ve dikkatli olunmasını istedi.

Hava sıcaklıklarının bugünden (27.07.2021 Salı) itibaren Akdeniz kıyılarında (Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye) artmaya başlayarak, 31 Temmuz  saat:16.00’ye kadar mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilirken, günün en yüksek hava sıcaklıklarının Adana’da 37-41, Mersin’de 33-35, Hatay’da 35-38, Osmaniye’de 35-40 derece civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, “Hafta boyunca Akdeniz kıyılarında etkili olması beklenen sıcak hava dalgası nedeniyle, öğle saatlerinde (11 ile 16 saatleri arasında) başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir” uyarısında bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"