Göçmen kuşların yuvasına hendek kazıldı!

Yayınlanma Zamanı : 25 Temmuz 2021 Saat: 14:08

Göçmen kuşların yuvasına hendek kazıldı!

Göçmen kuşların Hatay’daki en önemli geçiş güzergahı olan Samandağ Mileyha Kuş  Cenneti hendek ve moloz tehdidi ile karşı karşıya kaldı. Mileyha sulak alanı olarak bilinen alanda hendek açılılıp, moloz döküldüğü haberleri sonrası, bölgeye intikal edip olaya derhal müdahale eden Samandağ Belediyesi zabıta ekipleri, zaman kaybetmeden hendeğin açılmasına sebep olanları tespit etti.

Bayramı fırsat bilerek açılan hendeğin sorumlularının gerekli cezayı alacağı belirtilen Samandağ Belediyesi’nin konuyla ilgili açıklaması şöyle: “Zabıta ekiplerimiz gerekli tutanakları tutmuş ve yaptığı araştırmalar sonucunda bu hendeğin açılmasına sebeb olanları tespit etmiştir. Yapılan ilgili görüşmeler sonucu milleyha sulak alanında açılan bu hendeğe sebep olanlar hakkında Belediyemiz gerekli yasal çalışmaları ivedilikle başlatmıştır. Bilindiği üzere kuşların doğal yaşam alanı ve endemik türlerin içinde bulunduğu Milleyha sulak alanı için denetim çalışmalarımız bir süredir zaten devam ediyordu. Bayramı fırsat bilerek açılan bu hendeğin biran önce eski haline getirilmesi konusunda da gerekli çalışmalara başlanacaktır. Ayrıca Belediyemiz Encümen kararıyla da olayın gerçekleşmesine sebeb olanlar hakkında para cezası uygulanması hakkında encümen kararı alınacaktır”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"