Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hataylılar’a mesaj

Yayınlanma Zamanı : 24 Temmuz 2021 Saat: 10:02

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hataylılar’a mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk’ün “Şahsi meselemdir” sözüyle önemini vurguladığı Hatay’ın Anavatan’a katılışının 82’nci yıldönümünü yayımladığı mesajla kutladı. Yüzyıllarca kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Hatay’ın anavatan ile bütünleşme kararının ülkenin milli birlik ve bütünlüğüne  güç kattığını belirten Erdoğan, Hatay’ın kardeşlik ve hoşgörü merkezi olduğuna dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’ın anavatan Türkiye’ye katılışının yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesaj şöyle, “Dönemin Hatay Millet Meclisi’nin kendi iradesiyle aldığı bu karar, ülkemize olan güvenin bir göstergesi olmuş, uluslararası camiada ülkemizin barışçı ve hukuka saygılı kimliğini bir kez daha öne çıkarmıştır. Ortak değerlerimiz etrafında kenetlenerek, geçmişte olduğu gibi bugün de geleceğe aynı azim ve kararlılıkla yürüyoruz. Bu düşüncelerle Hatay’ın anavatan Türkiye’ye katılışının yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve dönemin Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen olmak üzere bu milli dava uğruna çaba harcayan herkesi rahmetle yâd ediyor; Hataylıları ve bütün vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"