Traktörler trafikte daha görünür oldu!

Yayınlanma Zamanı : 22 Temmuz 2021 Saat: 10:30

Traktörler trafikte daha görünür oldu!

Hatay İl Jandarma Komutanlığı, gece şartlarında meydana gelen traktör kazalarını azaltmak maksadıyla “Reflektör Tak, Görünür Ol” projesini hayata geçirdi.

Hatay Valiliği’nin de onayladığı proje kapsamında, Trafik Şube Müdürlüğü tarafından tarımsal faaliyet ve traktör kullanımının yüksek olduğu Altınözü, Kırıkhan ve Hassa İlçelerinde projeye destek veren Altınözü Belediye Başkanlığı ile Altınözü ve Antakya Ziraat Odası Başkanlıklarının katılımıyla traktör sahiplerine 400 adet reflektör dağıtıldı.

Tarım araçları içerisinde önemli bir yere sahip olan traktörlerin karayolu üzerinde seyir durumunda iken görünürlüklerinin artması ve hızlı seyreden araç sürücüleri tarafından fark edilerek meydana gelebilecek kazaların önlenmesi amacıyla hayata geçen proje ile ayrıca traktör sürücülerine reflektör, flaşör ve devrilmeye karşı koruma çerçevesi (ROPS) kullanımı konusunda eğitim verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"