Hassa yangını kontrol altına alındı

Yayınlanma Zamanı : 17 Temmuz 2021 Saat: 12:07

Hassa yangını kontrol altına alındı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Hassa Amanos dağlarında iki ayrı noktada çıkan orman yangınının kontrol altına alındığını açıkladı. Hatay ve Mersinde yaklaşık 50 saat süren orman yangınlarının söndürülmesi için ciddi bir çaba harcandığını ifade eden Bakan Pakdemirli, Mersin’de 1500 hektar, Hassa’da ise 200 hektar alanın zarar gördüğünü belirtti.

Mersin’deki ve Hatay’daki orman yangınlarını kontrol altına aldık. Soğutma çalışmalarına sahada tek bir kıvılcım kalmayana kadar devam edecek. Hatay yangınıyla ilgili İHA’mızın tespitiyle sıcak bir nokta yok. Burada ciddi başarı sağlanmıştır.  Yolların olmaması, sarp bir bölge olması, her iki yangında da sıcaklığın yüksek nemin düşük olması yangının seyrini etkiledi. Mersin’de yangının enerji nakil hatından çıktığı belirlenirken, Hassa’da ise kolluk kuvvetlerimiz yangının çıkış sebebini araştırıyor. Ayrıca ülkemizde son iki günde çıkan toplam 57 orman yangınıyla mücadele eden ormanın kahramanlarını kutluyorum. Gönül ister ki tek bir ağacımızı kaybetmeyelim. Lütfen piknik alanları dışında ateş yakmayalım. Vatandaşlarımıza buradan yeniden hatırlatma yapmak istiyorum. Bu bayramda yeşile hasretimiz bitsin ama özenimiz bitmesin. Yeşil Vatanı hep birlikte koruyalım, kollayalım” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"