Ceset sayısı 61’e yükseldi

Yayınlanma Zamanı : 15 Temmuz 2021 Saat: 13:50

Ceset sayısı 61’e yükseldi

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Suriye’nin Afrin kentinde YPG/PKK terör örgütünün kontrolünde bulunan bölgede toplu mezar bulunduğunu açıkladı. Mezardaki ceset say ısının bugün itibariyle 61’e yükseldiğini belirten Vali Doğan, bölgede çalışmaların sürdüğünü belirtti..

Vali Doğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı öncesinde YPG/PKK terör örgütünün kontrolünde bulunan bölgede ihbar üzerine yerel polis ve savcı nezaretinde toplu mezar bulundu. YPG/PKK terör örgütü tarafından katledilmiş insanlar bunlar. Dün rakamları açıklamıştık 35’ti ancak bu sabah itibarıyla rakam 61’e çıktı ve çalışmalar halen devam ediyor. Bombalı araçlarla Tel Rıfat’tan ve Münbiç’ten atmış oldukları füzelere Afrin’de yaşayan sivil vatandaşlarımız taciz edilmekte. Geçen ay bölgede bulunan bir hastaneye yapmış oldukları füzeli saldırı neticesinde 14 sivil yaşamını yitirdi. Arkadaşlarımız çalışmalarını devam ettiriyor, zaman içerisinde buradaki gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz. Ben buradan YPG/PKK terör örgütünü tekrar lanetliyorum, bu insanlık suçunun uluslar arası kuruluşlar tarafından görülmesini, gelip yerinde görülmesini talep ediyorum.” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"