İskenderun’da imar yeniden şekillenecek!

Yayınlanma Zamanı : 14 Temmuz 2021 Saat: 11:40

İskenderun’da imar yeniden şekillenecek!

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve İskenderun Belediyesi meclislerince onaylanan ilçeye ait 1/5000 ve 1/1000 ölçekli İlave ve revizyon uygulama imar planlarının hukuka ve mevzuata aykırı olduğu gerekçesiyle iptali istenen davanın geri çekilmesiyle, iki plan onaylandığı şekliyle yürürlüğe girdi.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun’da imarı yeniden şekillendirecek olan iki planın yürürlüğe girdiğini şu ifadelerle duyurdu; “İskenderun ilçesine ait Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 08/03/2019 tarih ve 72 sayılı kararı ile onaylanan 1/5000 ölçekli ilave ve revizyon nazım imar planının, İskenderun Belediye Meclisi’nin 04/12/2019 tarih ve 89 sayılı kararı ile onaylanan 1/1000 ölçekli ilave ve revizyon uygulama imar planının ve bu planın onaylanmasına ilişkin Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 23/12/2019 tarih ve 278 sayılı kararının, yapılan onama sonrasındaki mevcut planlara ait plan onama kararlarının ve planlara yapılan itirazın zımnen reddine dair işlemin hukuka ve mevzuata aykırı olduğu ileri sürülerek İptali istenen davada davacının davasından feragat etmesi sonucu İlgili mahkeme tarafından davayla ilgili ‘Karar verilmesine gerek kalmamıştır’ görüşüyle sonuçlandırılmıştır. Bu sonuca göre ilçemize ait 1/5000 ve 1/1000 ölçekli İlave ve revizyon uygulama imar planını, Büyükşehir ve Belediyemiz Meclislerince onaylandığı şekilde yürürlüktedir. Şehrimiz için hayırlı, uğurlu olsun”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"