Hatay’da iki kişiden biri aşı oldu!

Yayınlanma Zamanı : 05 Temmuz 2021 Saat: 11:53

Hatay’da iki kişiden biri aşı oldu!

Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye’deki günlük Covid-19 verilerine ilişkin yayınladığı yeni tabloda, Hatay en az bir doz aşı olmuş 18 yaş üstü nüfusta kırmızı iller arasında yeraldı. Bakan Fahrettin Koca’nın vaka sayılarının ve aşı programının seyrini yeni bir ekrandan aktardığı tabloda illere göre 1 doz aşılama oranını kırmızı, turuncu, sarı ve mavi renklerle ayrılırken, 52,4 aşılama oranı ile kırmızı renkli iller arasında yer alan Hatay’da her iki kişiden birinin ilk doz aşıyı gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üçüncü doz aşı verilerini de içeren yeni “Günlük Covid-19” tablosunu, “Artık vaka sayılarını ve aşı programının seyrini yeni bir ekrandan izleyeceğiz. Daha önce paylaştığımız tüm detayları ise haftalık raporlar halinde yayınlamaya devam edeceğiz. İller aşı olmada yarışacak” cümleleriyle paylaştı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"