Hatay Barosu ‘YaşamHak’ dedi

Yayınlanma Zamanı : 05 Temmuz 2021 Saat: 17:18

Hatay Barosu ‘YaşamHak’ dedi

Hatay Borosu, CHP Genel Merkez Kadın Kolları’nca kadına yönelik şiddetle mücadele için başlatılan “YaşamHak” projesi protokolüne imza attı.

Şiddet mağduru kadın ve çocuklara adli yardım ve hukuki destek sağlanacak olan protokolün imza törenine Hatay Barosu Başkanı Av. Hüseyin Cihat Açıkalın ve Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Neşe Öztürk’ün yanısıra CHP Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin, Serkan Topal, CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Yılmaz, CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, CHP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Haksöz, CHP İl ve ilçe yöneticileri, ilçe kadın kolları başkanları katıldı.

CHP Kadın Kolları Başkanlığı’nca İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararının ardından kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında hayata geçirilen “YaşamHak” projesi kapsamında barolarla imzalanan protokol gereği, 444 82 85 numaralı hatta ulaşan şiddet mağduru kadın ve çocuklara gereken hukuki destek ücretsiz olarak sağlanacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"