Güvenlik korucuları yangına karşı hazır!

Yayınlanma Zamanı : 26 Haziran 2021 Saat: 21:29

Güvenlik korucuları yangına karşı hazır!

Antakya Orman İşletme Şefliği, orman yangınlarıyla mücadele eylem planı kapsamında yangına hassas 30 mahalleye  dağıtılan traktör monteli su tankerlerinin kullanımı konusunda mahalle muhtarları ve korucu başlarını bilgilendirdi.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı kışlasında verilen eğitimde yangının daha hızlı ve seri biçimde söndürülmesi için su tankının kullanımı, yangının nasıl söndürmesi gerektiği uygulamalı bir şekilde anlatıldı.

Orman Yangınlarıyla Mücadele Eylem Planı kapsamında Hatay İl Jandarma Komutanlığı’nın sekreteryalığını yaptığı ve Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında gerçekleşen toplantıda alınan kararlar doğrultusunda orman yangınlarına karşı hızlı ve etkin bir şekilde müdahale edilebilmesi için Hatay Valiliği tarafından temin ve tertibi yapılan 30 adet traktör monteli su tankerlerinin yangına hassas mahallere dağıtımı yapılmış ve Güvenlik Korucuları(GK) ve Gönüllü Güvenlik Korucularının da (GGK) bu kapsamda görevlendirildiği belirtildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"