Arsuz merkezini yeni haliyle görmeye davetlisiniz!

Yayınlanma Zamanı : 24 Haziran 2021 Saat: 14:31

Arsuz merkezini yeni haliyle görmeye davetlisiniz!

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Arsuz’da, İlçe Kaymakamı Musa Sarı’nın girişimiyle gün yüzüne çıkarılan Rhosus Antik Kenti’n bulunduğu Akdeniz Caddesi bu hafta sonu araç trafiğine kapatılacak.

İlçe merkezini çekim merkezine dönüştürecek olan proje kapsamında, Rhosus Antik Merkezi ve Eski Arsuz Köy İçi mevkiinde bulunan cadde yaz sezonu boyunca Cuma günleri 17:00’den Pazartesi sabahına kadar trafiğe kapatılıp sadece yaya ulaşımına açılacak. Antik kenti ziyaret eden misafirler ve vatandaşlar, caddede kurulacak olan hediyelik ve doğal ürünler stantlarını gezip alışveriş yapabilecek, sokak müziğinin yükseldiği ve çeşitli aktivitelerin sokağa taşınacağı caddede rahatça gezebilecek.

Herkesi Arsuz Merkez’de yer alan bu sokağın yeni halini görmeye davet eden Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, uygulama hakkında şu bilgileri verdi;  “Kıymetli hemşehrilerimiz ve Arsuz sevdalıları; Rhosus Antik Merkezi ve Eski Arsuz Köy İçi mevkiinde bulunan Akdeniz Caddemiz Cuma günleri 17:00’den Pazartesi sabahına kadar trafiğe kapatılacaktır. Arsuz’un en güzel sokaklarını barındıran Rhosus Antik Kent Merkezi ve Eski Arsuz Köy içi mevkiinin trafiğe kapatılması ile birlikte; sokakların aydınlatılması, masaların sokağa atılması, sokak müziği, hediyelik ve doğal ürünler stantlarının kurulması ve diğer aktivitelerin sokağa taşınması ve sokağın bir çekim merkezine dönüştürülmesi, turizm sezonunun uzatılması sağlanacaktır. Bununla birlikte benzeri tüm turizm bölgelerinde olduğu gibi ziyaretçilerimizin tarihi dokunun bulunduğu alanların yakınlarındaki yollara ve otoparklara araçlarını park edip; kafeler, restoranlar, hediyelik eşya-takı, doğal ürünler stantlarının ve her bir köşesinde sokak müziği seslerinin yükseldiği sokakları yürüyerek gezebileceklerdir.  Tüm bölge halkının ve Arsuz sevdalılarının Arsuz Merkez’de yer alan bu sokağın yeni halini görmelerini öneriyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"