‘İSTE’ Ar-Ge, ‘İSTE’ inovasyon!

Yayınlanma Zamanı : 19 Haziran 2021 Saat: 9:00

‘İSTE’ Ar-Ge, ‘İSTE’ inovasyon!

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Mühendislik Temel Bilimleri Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ergin Yalçın’ın çalışması Adana Hacı Sabancı OSB tarafından düzenlenen Sanayi Odaklı Ar-Ge Ve İnovasyon Proje Yarışmasında ödüle layık görüldü.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından organize edilen; yeni teknoloji ve metotların sanayiye kazandırılması, Ar-Ge ve İnovasyon kültürünün yaygınlaşması, üniversite-sanayi iş birliğinin güçlenmesi, Ar-Ge ve İnovasyon çalışmalarında yeni ortaklıkların başlatılması, Ar-Ge ve İnovasyon fikirlerinin sunulup hayata geçirilebileceği bir platform sağlanması amacıyla sunulan projelerin değerlendirildiği yarışmada Yalçın’ın “Arılarda Varroa Akarına Karşı Yeni Nesil İlaç Sentezi ve Uygulama Çalışmaları” başlıklı bilimsel araştırma projesi, seçici komite tarafından Akademisyen Kategorisi Tematik Alan 1’de başarılı bulunarak 3.lük ile ödüllendirildi.

Yalçın ödülünü, 22 Haziran 2021 Salı Günü Saat : 15.00’te AOSB Bölge Müdürlüğü Seyhan Salonu’da düzenlenecek törenle alacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"