Payas’a müjdeler yağdı!

Yayınlanma Zamanı : 18 Haziran 2021 Saat: 18:00

Payas’a müjdeler yağdı!

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Ankara’da gerçekleştirdiği temasların ardından ilçe halkına müjde üstüne müjde verdi. Babil’in Asma Bahçeleri’ne rakip olacak Payas Gül Bahçesi, Payas Millet Bahçesi, Payas Devlet Hastanesi, 2 yüzme havuzu, mesire alanları, 3 adet sentetik çim yüzeyli futbol saha, Yeni İlçe Emniyet Binası ve 2. Etap TOKİ ile Payas’a değer katacak projelerle ilgili başkentte yaptığı bakanlık nezdindeki görüşmelerin ayrıntılarını paylaşan Başkan Altan, Payas Hastane Projesi ile ilgili belediye tarafından 12 bin metrekare alanın kamulaştırıldığını, alanın 20 bin metrekareye ulaştığında da proje ihalesine çıkılacağını belirtti.

AK Parti Hatay Milletvekilleri ve İlçe Başkanı Veysi Güler’in de eşlik ettiği Ankara zirvesinde 3 adet sentetik çim yüzeyli futbol saha protokolüne de imza atan Başkan Altan, “ Kozludere Mahallemize de bir saha sözünü aldık. Kapalı Spor Salonu’nun yanına yapılan yüzme havuzumuz bitme aşamasında. 2 Yüzme Havuzu sözü alırken, 3 Adet Mesire Alanı Projemizi Orman Genel Müdürlüğümüze Sunduk. Babil’in asma bahçeleri olur da, Payas’ın Gül Bahçesi olmaz mı?1. Etap restorasyonu biten Kalemizin hem içerisini hem çevresini güllerle donatıyoruz. İlçemizin tarihi dokusuna uygun Millet bahçemiz hayırlı-uğurlu olsun. Yeni İlçe Emniyet Binası’nı 2022 yatırım programına aldırdık. 500 Konut, 32 İş yeri, 1 Camii, 1 Mescid, 24 Derslikli İlkokul 24 Derslikli Ortaokul ‘dan oluşan  2. Etap Toki projemiz 20 gün içerisinde başlayacak. Hatay’ın en güzel kütüphanesi 1 Temmuz’da kapılarını açacak. Bu bağlamda Şehrimize olan ilgi ve destekleri için Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya, Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Erdemir’e, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’ye, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’e, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik’e, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür ederim” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"