Başkan Savaş’tan çağrı

Yayınlanma Zamanı : 17 Haziran 2021 Saat: 13:25

Başkan Savaş’tan çağrı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş,  İskenderun ve Antakya’daki stadyumların Millet Bahçesi’ne dönüştürülmesine karşı olduğunu açıkladı. Hatay’ın en çok spor alanlarına ihtiyaç duyduğunun altını çizen Başkan Savaş, hazırda var olan iki sahasının yıkılmasının amatör spor kulüplerini zorlayacağını ifade etti.

İskenderun ve Antakya’daki statlar yıkılmasın diyerek, bu konuda herkesi desteğe davet eden Başkan Savaş, “Atatürk Stadyumu’nun bir geçmişi var. Stadyumunun alanını bağışlayan insanlar yeşil alan ve spor sahası şartıyla bağışlamış. Buna da saygı göstermek lazım. İskenderun ve Antakya’daki stadyumları yıkarsanız amatör takım ve sporcular nerede spor yapacak. O bölgeye geçmişte TOKİ yapılmak istendi. Buna karşı çıkmak için 3 defa şerh koydum. Çünkü Antakyalılar’ın buradan başka nefes alacağı alan yok. TOKİ başkanına, ‘Buraya bina yaptırırsanız 1 saat içinde 50 bin kişi toplar yine de yaptırmam’ dedim. Millet Bahçesi yapılacağı söyleniyor. Zaten milletin çocukları burada spor yapıyor. İskenderun ve Antakya’daki statlar yıkılmasın. Hatay’ın en çok spor alanına ihtiyacı var. Ben bu konunun arkasındayım. Herkesi bu konuda bize destek vermeye davet ediyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"