Hem de çok yakıştı!

Yayınlanma Zamanı : 16 Haziran 2021 Saat: 13:59

Hem de çok yakıştı!

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’ın Anavatan’a katılma kararının alındığı Tarihi Meclis Binası ile bitişiğindeki Adalı Konağı’nda devam eden restorasyon çalışmalarının geldiği son noktayı, ‘Hatay’a çok yakıştı” mesajıyla paylaştı.

23 Haziran 1939’da Hatay’ın Türkiye’ye katılma kararının alındığı şehrin en değerli hazinesi olan binayı künefeci dükkanı olmaktan çıkarıp, yanındaki Adalı Konağı ile kamulaştırdıktan sonra zaman kaybetmeden restore çalışmalarını başlatan Vali Doğan, tarihe tanıklık eden iki binayı yeniden halkın kullanımına sunmak için ortaya koyduğu çaba ile dikkat çekiyor.

Kültür Sanat Merkezi ve Mutfak Sanatları Merkezi olarak hizmet verecek olan binalarda devam eden çalışmaları titizlikle takip eden Vali Doğan, Hatay’ın sembolü olacak olan iki binanın gerçek kimliğine kavuştuğu mesajını da fotoğraflarla aktardı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"