Hataylı kadınlar emekleriyle şaheserler yarattı

Yayınlanma Zamanı : 14 Haziran 2021 Saat: 17:03

Hataylı kadınlar emekleriyle şaheserler yarattı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren HATMEK’in yetişkin grubundaki kursiyerlerin resim, tezhip ve rölyef sergisinin açılışını yaptı.

HATMEK Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen serginin açılışına Başkan Savaş’ın yanısıra, HBB Kültür ve Sosyal işler Daire Başkanı Ülkü Tecimen, Halk Eğitim Müdürü Sabri Tazeaslan, HATMEK eğitmenleri ve kursiyerleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

HATMEK kursiyerlerinin eserlerini sergilemek ve sanatseverlere paylaşmak için açtıkları resim sergisinde, el emeği göz nuru resimler vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Sergiyi gezerek kursiyerlerden çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Savaş, herkesi sergiye davet ederek, “Bir yıldır üç ayrı kategoride üç ayrı hocamızın eğitmenliğinde çoğunluğunu hanımefendilerin oluşturduğu çok farklı alanlarda olan çalışmaların açılışını yaptık. Kursiyerlerimiz gerçekten de usta sanatçılara taş çıkartacak şekilde çalışmışlar. Her türlü boyayı kullanarak ayrıca farklı şekillerde resim yaparak çok önemli sanat eserleri meydana getirmişler. Ellerine, emeklerine sağlık. Tabi ki bütün hemşehrimizi ve sanatseverleri bu eserleri görmeleri için davet ediyoruz. Vatandaşlarımız, yeni açacağımız kütüphanemizin salonunda bütün bu eserleri görme ve beğendikleri eserleri alma şanslarına sahip olacaklar. Bugün açmış olduğumuz bu sergi üç gün boyunca salonumuzda sergilenecek. Bir hafta sonra da bizim kendi kütüphanemizin salonunda sergilenecektir” dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hatay Büyükşehir Belediyesinin işbirliği ile kursların açıldığını belirten Halk Eğitim Müdürü Sabri Tazeaslan, yapılan çalışmaları oldukça beğendiğini ifade ederek kursiyerleri tebrik etti.

Açılış sonunda kursiyerler, eğitim, kültür ve sanata destek vererek kendilerine bu imkânı sunan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

Büyük emeklerle yapılan güzel çalışmalar, 16 Haziran Çarşamba gününe kadar HATMEK Konferans Salonu’nda sergilenecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"