‘Değişimin Rüzgarı’ İskenderun’dan esti

Yayınlanma Zamanı : 09 Haziran 2021 Saat: 23:01

‘Değişimin Rüzgarı’ İskenderun’dan esti

Erasmus+ projeleri ile öğrencilerin hayatlarını değiştiren İskenderun Demirçelik Ortaokulu, 5 ülkenin ortak olduğu projeyle eğitimde çıtayı daha da yükseltti.

Geçtiğimiz yıllarda, Eat a Smart, Move a Lot projesi kapsamında birçok faydalı etkinliğe imza atan İskenderun Demirçelik Ortaokulu, bu kez 2020 yılında ortak olduğu, Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ve 5 farklı ülkeden ortakların işbirliğiyle yürütülen “Together- In The Winds of Change(Değişimin Rüzgarında, Birlikte)” projesi ile eğitimde kaliteyi artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürdü.

Proje hakkında bilgiler veren İskenderun Demirçelik Ortaokulu İngilizce öğretmeni Damla Atam, projenin farklı ülkelerde eğitim veren 5 tane eğitim kurumu arasında bir ortaklık tarafından geliştirildiğini söyledi. Projenin konusunun dezavantajlı bölgelerdeki öğrencilerin eğitimlerini kültürel, sanatsal ve sosyal etkinliklerle zenginleştirmek olduğunu belirten Atam, “Projemizde Portekiz, İtalya, Romanya, Letonya, Bulgaristan ve Türkiye’den okullar yer alıyor. Proje kapsamında eğitimde iyi uygulamaları paylaşıp, sanat, tiyatro, müzik, spor ve kendini ifade yöntemlerini kullanarak değişik eğitim stratejileri geliştirmek için çalışıyoruz. Amacımız, farklı eğitim sistemlerine sahip öğrenci ve öğretmenlerin, değişik ülkelerde oluşan sorunlar için aynı hassasiyete sahip olmalarını sağlamak, kültürel sorunlara çözüm bulma mantığıyla, fikirleri, uygulamaları ve stratejileri paylaşarak dış dünyaya açılma kapasitelerinin artırmak için bir ortaklık ağı oluşturmaktır” dedi.

Projenin Eylül 2020’de başladığını belirten Atam; yaptıkları etkinliklerden bahsederken, “Proje bir ekip işidir. Proje ekibimizde yer alan arkadaşlarım Fatma Büyük, Necibe Ersoy, Osman Kala ve Gülşah Zobar’a aynı zamanda okulumuza böyle güzel bir proje kazandıran Serap Budak öğretmenimize teşekkür ediyorum ” diye ekledi.

İskenderun Demirçelik Ortaokulu Müdürü Yusuf İskender Gözüberk de projenin Erasmus+ 2020 teklif çağrısında istinaden kabul edildiğini belirterek; “Eğitim büyük özveri gerektiren bir süreçtir. Bu süreci değişik ve faydalı projelerle desteklemek lazım. Okulumuzda bu tür projelere büyük önem veriyoruz. Öğretmenlerimiz bu konuda çok başarılılar. Bu proje sayesinde, birçok öğrencimizin hayatına dokunacağız. Projede emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"