Borçlanma talebine meclisten onay!

Yayınlanma Zamanı : 09 Haziran 2021 Saat: 22:25

Borçlanma talebine meclisten onay!

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantısında on beş ilçede sürdürülen yol yenileme ve asfalt yapım çalışmaları için talep edilen borçlanma ve teminat mektubu talebi oy birliği ile kabul edildi

HBB Başkan Vekili Fedai Yücedal başkanlığında düzenlenen 2’si ek olmak üzere toplam 60 maddenin görüşüldüğü toplantıda  mecliste grubu bulunan tüm partiler Şırnak’ta görev yaptığı sırada silah kazası sonucu şehit düşen hemşehrimiz Jandarma Uzman Çavuş Adil Yılmaz için başsağlığı dileğinde bulundu.

Hemen ardından Yücedal, son zamanlarda Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında yapılan çirkin saldırılar için bir bildiri okudu. Millet İttifakı tarafından hazırlanan bildiriyi Cumhur İttifakı grubunun talebi ile tüm Meclis adına okuyan Yücedal, Atatürk’e yapılan tüm çirkin saldırıları sert bir dille kınadı.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin on beş ilçede sürdürdüğü yol yenileme, asfalt yapım ve Antakya Ayakkabıcılar Sitesi düzenlemesi işleri için talep ettiği borçlanma isteği oy birliği ile kabul edildi.

Bununla birlikte HBB’nin kamu ve özel bankalardan teminat mektubu almasına imkân sağlayacak gündem maddesi yine oy birliği ile kabul edildi.

Söz konusu iki madde ile ilgili komisyonlarla detaylı ve verimli çalışmalar yürüttüklerini söyleyen HBB Genel Sekreteri Nihat Tazearslan, kararların olumlu yönde alınmasında emeği geçen meclis üyelerine teşekkür etti.

Diğer gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanması ile birlikte toplantı sona erdi. Bir sonraki HBB Meclis toplantısı 9 Temmuz Cuma günü saat 15.00’te yapılacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"