İskenderun’daki gümrük kahramanlarına gurur ödülü

Yayınlanma Zamanı : 31 Mayıs 2021 Saat: 15:26

İskenderun’daki gümrük kahramanlarına gurur ödülü

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, İskenderun Limanı’nda son dönemlerin en büyük uyuşturucu operasyonlarından birine imza atarak 6.2 Milyon adet “Captagon” hapın ele geçirilmesinde önemli rol oynayan Gümrük Muhafaza personellerini ödüllendirdi.

Bakanlığın Komuta Kontrol Merkezi’nde düzenlenen ‘İskenderun Limanı 6,2 milyon adet captagon yakalaması ödül töreninde konuşan Bakan Muş, zehir tacirlerine asla göz açtırmayacaklarını belirterek, “2021 yılının ilk 5 ayında ülkemizin dört bir yanında gerçekleştirilen operasyonel faaliyetler sonucunda, yaklaşık 1 milyar 360 milyon değerinde, 4 tonu aşkın uyuşturucu madde, 2 milyar 440 milyon lira değerinde kaçak eşya ele geçirdik” dedi.

Kaçakçılıkla mücadelenin en dikkat çeken boyutunun uyuşturucu alanında gerçekleştiğini belirten Muş, “Uyuşturucuyla mücadele vizyonumuzun temelini ise uyuşturucu maddelerin daha sınır kapılarımızdayken tespitinin sağlanması oluşturmaktadır..Bu vizyon çerçevesinde, geçen yıl 5’i rekor niteliğinde olan yakalamalar dahil olmak üzere, yaklaşık 9,7 ton uyuşturucu ele geçirdik. Geçtiğimiz yılın ilk 5 ayında 400 milyon lira değerinde uyuşturucu madde ele geçirilmişti. 2021 yılının aynı döneminde ise, ülkemizin dört bir yanında gerçekleştirilen operasyonel faaliyetler sonucunda, yüzde 140’lık artışla, yaklaşık 1 milyar 360 milyon değerinde, 4 tonu aşkın uyuşturucu madde ele geçirdik.”
 
Muş, bu kapsamda Gürbulak Gümrük Kapısı’nda 808 kilogram eroin ele geçirerek 2021’in ilk rekoruna imza attıklarını anımsatarak, 15 Mayıs’ta ise İskenderun Limanı’nda 6 milyon 264 bin adet “captagon” cinsi uyuşturucu hap yakaladıklarını ve yasa dışı uyuşturucu trafiğiyle mücadelede önemli bir başarı daha elde ettiklerini anlattı.

Özverili çalışmaların neticesinde rekor yakalamalara imza atan tüm Bakanlık personeline ve ödül alan gümrük muhafaza personeli nezdinde Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı personeline teşekkür eden Muş, “Dün ve bugün olduğu gibi yarın da zehir tacirlerine asla göz açtırmayacağımızı, onların kirli senaryolarının başarıya ulaşmasına hiçbir zaman izin vermeyeceğimizi bir kez daha ifade ediyorum” dedi.
 
Muş, konuşmasının ardından “captagon” operasyonunda yer alan personele başarı belgelerini takdim etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"