Bir annenin, bebeğiyle yeniden doğuşu!

Yayınlanma Zamanı : 24 Mayıs 2021 Saat: 13:18

Bir annenin, bebeğiyle yeniden doğuşu!

Antakya’da Kovid-19 nedeniyle yoğun bakımda tedavisi sürerken, hamileliğinin 7. ayında sezaryenle doğum yapan annenin 15 gün sonra bebeğiyle yoğun bakımdaki ilk buluşmasında duygu dolu anlar yaşandı.

31 yaşındaki 32 haftalık hamile Eylül Özge Avcı, 23 Nisan’da karın ağrısı şikayetiyle yaptırdığı Kovid-19 testinin pozitif çıkması ve şikayetlerinin artması üzerine Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Solunum sıkıntısı artan Avcı, 7 aylık hamileyken sezaryenle doğum yaptı. Avcı’nın, 1,7 kilogram dünyaya getirdiği İklim bebek de Kovid-19 nedeniyle yenidoğan yoğun bakım servisinde kuvöze alındı. Hem anne hem de bebek için geçen zorlu sürecin ardından, uygulanan tedaviyle sağlığına kavuşan anne ve bebeği ilk kez buluştu. Bebeğini 15 gün sonra kuvözde ilk kez gören anne Avcı, çok heyecanlandığını ve tarifsiz bir memnunluk yaşadığını belirterek, tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Hastanenin yoğun bakım uzmanı Dr. Volkan Alparslan da, anne ve bebeğinin 15 kişilik ekibin çabalarıyla sağlıklarına kavuştuğunu ifade ederek, anne Avcı’nın ilk başlarda yaşama şansının yüzde 10 olduğunu ancak doğru tedavilerle bu şansı arttırıp onu hayata bağladıklarını anlattı.

İklim bebeğin tedavisinin yoğun bakımında sürdüğünü, sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Alparslan, “Anne Eylül, kritik süreçten kritik müdahalelerle kurtuldu. Annemiz yoğun bakım yatışının ilk gününde yapay solunum cihazına bağlandı ve buna rağmen kandaki oksijen düzeyi tutulamadığı için acil ameliyata alınıp bebek sezaryenle doğurtuldu. Sonrasında Eylül’ü tekrardan hayata döndürebilmemiz için ECMO gibi özel tedaviler uygulandı. Yaklaşık 10 günlük bir yoğun bakım tedavi süreci sürdü ve çok şükür Eylül bize güzel bir umut oldu” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"