‘Bölmeye gücünüz yetiyorsa yapın’

Yayınlanma Zamanı : 09 Mayıs 2021 Saat: 18:46

‘Bölmeye gücünüz yetiyorsa yapın’

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, katıldığı bir televizyon programında İskenderun’un il olması ile ilgili girişimlerle ilgili “Hatay’ı ikiye ayırmak isteyenlerin gücü yetiyorsa yapsın” dedi. Hatay’ın gelirinin yüzde 70’inin limanlar ve demir çelik sayesinde İskenderun bölgesinden karşılandığına da vurgu yapan Başkan Savaş, İskenderun’un il olması halinde Hatay’ın Hakkari gibi 6. Teşvik Bölgesine dönüşeceğini söyledi.

Hatay’ın Akdeniz’deki enerji kaynaklarına en yakın yer olduğunu söyleyen Savaş, “Hatay, jeostratejik bir yer ve bunun gibi birçok önemli özelliğe sahip. Hatay’ın gelirinin yüzde 70’i limanlar ve demir çelik sayesinde İskenderun bölgesindedir. İskenderun’u çıkarırsanız Hatay, Hakkari gibi 6. Teşvik Bölgesine dönüşür. Nüfusu ve ekonomisi güçlü olan bir şehrin mi sesi daha gür çıkar yoksa ikiye bölünmüş bir şehrin mi? 5 yıllık ikbal için bunlar konuşulmaz. Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için ne geriyorsa devletimiz kendi çözmeli. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bunu çözmüş ve bize miras bırakmıştır” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"