‘İSTE’yerek ve bilerek büyümek bu olsa gerek!

Yayınlanma Zamanı : 23 Nisan 2021 Saat: 18:23

‘İSTE’yerek ve bilerek büyümek bu olsa gerek!

İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE)’nin 6. kuruluş yıl dönümü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleriyle kutlandı.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı’nda (MYDK) pandemi kuralları çerçevesinde düzenlenen etkinlikle kutlanan İSTE’nin 6. kuruluş yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programına; İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, Prof. Dr. Meltem Eken ve Prof. Dr. Mustafa Yüksek, İSTE Genel Sekreteri Yahya Kılıç, Senato üyeleriyle akademik ve idari personel katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda açılış konuşması yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İSTE’nin kısa zamanda kat ettiği yolun üniversitenin daha ileri gideceğinin göstergesi olduğunu vurgulayarak bu süreçte emeği geçen tüm personele teşekkür etti.

İSTE’nin 23 Nisan’da kurulmasının önemine değinen Rektör Depci, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ülkemizin geleceğini yeni nesillere emanet etmiştir. Eğitimciler olarak bizler yeni nesillerin yetişmesinde, gelişmesinde ve ileri gitmesinde katkı sunacak en önemli aktörlerden biri olduğumuzun bilinciyle hareket etmeliyiz. Üniversitemizin böyle anlamlı bir günde kurulması bize daha fazla misyon ve görev yüklemektedir. Üniversitemizin her bireyinin bize yüklenen görevin bilinciyle hareket ettiğini biliyor ve daha fazlası için çalışacağımıza inanıyorum. Yükümüz ağır, yolumuz uzun Rabbim yolumuzu bahtımızı açık eylesin” diyerek tamamladı.

Açılış konuşmasının ardından Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı (MYDK) öğretim görevlileri tarafından verilen konserde öncelikle Öğr. Gör. Valentyn Trofimov, Öğr. Gör. Olga Trofimova ve Öğr. Gör. Daryna Trofimova klasik Batı Müziği Eserlerinden oluşun Trio Dinletisini sunarken, Öğr. Gör. Rasim Paşaoğlu solo piyano dinletisi sundu. Konser, Öğr. Gör. Emrah Ender Arzuman’nın Paşaoğlu’na piyanoda eşlik ettiği sözlü eserlerle sona erdi.

23 Nisan’da uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle gerçekleşen program; İSTE web sitesinde, Ar-Ge TV ve https://youtube.com/IsteEduTr üzerinden de yayınlandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"