Vali Doğan, ince eleyip sık dokuyor!

Yayınlanma Zamanı : 22 Nisan 2021 Saat: 11:00

Vali Doğan, ince eleyip sık dokuyor!

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Kültür ve Sanat Merkezi olarak düzenlemesi yapılan Tarihi Meclis Binası ile Hatay Mutfak Sanatları Merkezi olarak hizmet verecek olan Adalı Konağı’nda devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

Gastronomi kenti Hatay’a Hatay Mutfak Sanatları Merkezi olarak kazandırılan Adalı Konağı ile Hatay Devleti döneminde bir süre “Hatay Devleti Meclisi” olarak da kullanılan tarihi binayı Meclis Kültür-Sanat Merkezi’ne dönüştüren restorasyon çalışmalarıyla ilgili yetkililerden bilgi alan Vali Doğan, çalışmalarda ince eleyip sık dokuduklarını söyledi.

Antakya Oteli’nin yerinin Adalı Konağı’nın bahçesi olarak kullanılacağını anımsatan Vali Doğan, kamulaştırma öncesi tarihi iki binada taşıyıcı kolanlar ve kirişlerin kesilmesi gibi ciddi tahribatlar oluşturulduğunu belirterek, binalardaki çökme riskine karşı da 3-4 milyon TL’lik güçlendirme yapmak zorunda kaldıklarını ifade etti.

Güçlendirmeden dolayı sürecin biraz aksadığına vurgu yapan Vali Doğan, Kültür ve Sanat Merkezi ile Hatay Mutfak Sanatları Merkezi’nin tamamlanması için yetkili firmanın gece gündüz çalıştığını söyleyerek, nitelikli ve özellikli iki binanın restorasyon çalışmalarının ardından Hatay’a kazandırılan çok büyük iki eser olacağını belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"