Tosyalı’dan Cezayir’de eğitime de imza

Yayınlanma Zamanı : 22 Nisan 2021 Saat: 10:00

Tosyalı’dan Cezayir’de eğitime de imza

Cezayir’in en büyük özel sektör yatırımlarından olan Tosyalı Algerie, ülkenin önde gelen üniversiteleri Oran Mohamed Ben Ahmed ve Oran Bilim ve Teknoloji Üniversitesi(USTO-MB)’yle eğitim programları, Ar-Ge projeleri ve öğrenci yetiştirme programlarını kapsayan işbirliği protokolü imzaladı.

Akademi ve iş dünyası arasındaki değişim protokolüne Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı ile Oran Mohamed Ben Ahmed Üniversitesi Rektörü Smain Balaska, USTO-MB Rektörü Hammou Bouziane Amine ve grubun genel müdürü İbrahim Elçigoba imza attı. 

Eğitim, araştırma ve geliştirme alanındaki değişimlerin yoğunlaştırılması konusunda bir ortaklık anlaşması sayılabilecek protokolün yanısıra Tosyalı grubunda öğrencilerinin staj programı ve araştırma ve geliştirme faaliyetlerini geliştirmeleri, öğretim görevlileri ve şirket çalışanlarıyla iletişim kurmaya izin verecek bir eylem planının uygulanması kabul edildi.

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Fuat Tosyalı, eğitimin önemine dikkat çekerek, ‘Tosyalı Algerie’nin bulunduğu Oran Üniversiteleri ile uzmanlığımızı ve bilgi birikimimizi paylaşmaya açığız. Her zaman birlikte büyümeye inanıyor ve özel sektörün buradaki rolünü önemsiyoruz.  Bu sebeple üniversitelerle uzun Soluklu işbirlikleri yapmak istiyoruz” dedi.

Tosyalı, ayrıca Cezayir ve Türkiye’de çelik sektörünün gereksinimlerini karşılayabilecek kaliteli eğitimi sağlamak için protokolün önemine dikkat çekerken, Oran’daki üniversiteler ile bazı Türk üniversitelerinin iletişimlerini kolaylaştırmaya ve desteklemeye hazır olduklarını ifade etti.

Cezayir’deki demir-çelik faaliyetinin gelişmesine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Tosyalı, eğitim adına yürütülen çeşitli destek eylemlerinin bölgenin sosyo-ekonomik dokusuna rehber olduğunu savundu.

USTO-MB rektörü Amine, Tosyalı grubunun üniversite öğrencilerine staj imkanı da sunacağını belirterek, Tosyalı yöneticilerini öğrencilere buluşturacak olan metalurji, makine mühendisliği ve kimyasallar gibi çelik endüstrisi hakkındaki eğitim kurslarının da yoğun ilgi göreceğini ifade etti.

İki anlaşmanın imzalanmasının ardından, üniversite heyetleri Fuat Tosyalı ile birlikte Oran’ın doğusundaki Béthioua’da bulunan grubun sahasını ziyaret etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"