Bugün Dörtyol’a demir atacak!

Yayınlanma Zamanı : 20 Nisan 2021 Saat: 16:43

Bugün Dörtyol’a demir atacak!

Türkiye’nin üçüncü yüzer LNG depolama ünitesi olacak olan Ertuğrul Gazi Gemisi bugün Dörtyol’a demir atacak. Türk Denizcilik Sicili’ne kayıtlı Türkiye’nin ilk yüzer LNG depolama ve gazlaştırma gemisi “Ertuğrul Gazi” 170 bin metreküp depolama ve günlük 28 milyon metreküp gazlaştırma kapasitesine sahip.

Uluslararası gemi takip sistemi Marine Traffic verilerine göre, Botaş’ın inşa ettirdiği ve 18 Mart 2021’de Güney Kore’den yola çıkan Ertuğrul Gazi Gemisi’nin bugün 19.01 itibariyle Dörtyol’a ulaşması bekleniyor. 3.4 deniz mili ile Güneybatı yönünde Dörtyol’a doğru ilerleyen gemiyle Türkiye doğalgazın yüzde 20’sini depolayabilecek.

2020 sonunda Türkiye’de olması planlanan ancak Kovid-19 salgını ve Süveyş Kanalı’ndaki tıkanma nedeniyle geliş süreci aksayan Ertuğrul Gazi Gemisi’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı törenle devreye alınması bekleniyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"