Hatay’ın ‘Barış çiçeğine’ Merhaba

Yayınlanma Zamanı : 08 Nisan 2021 Saat: 10:30

Hatay’ın ‘Barış çiçeğine’ Merhaba

Hatay’da farklılıkların kardeşlik ve huzur içerisinde yaşamasının simgesi olarak EXPO 2021 Hatay’ın logosu olarak belirlenen olan ‘Barış Çiçeği’  üretim serasında ilk çiçeğini verdi. 10 yıl önce keşfedilen ve Latince barış anlamına gelen “Pacis” ismi verilen bitkinin 13 taç yaprağı, 13 medeniyetin iz bıraktığı Hatay’da her bir renk tonuyla Medeniyetler Bahçesi temasına uygun olarak EXPO2021 için şekillendi ve üretimi için yapılan girişimler sonuç verdi. EXPO 2021’de barış ve hoşgörü kentini adına uygun olarak tanıtacak olan barış çiçeğinin filizlenmesi hem üreticileri, hemde çiçeği keşfeden MKÜ öğrencilerini sevindirdi.

Barış çiçeğinin ilk çiçeği açtığını duyuran Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Bu çiçek dünyada başka hiçbir yerde yok ve bu çiçeğin ortalama 13-15 civarında taç yaprağı var. Adı barış olan ve ortalama 13 taç yaprağı bulunan bu çiçeği biz logomuz yaptık ve öyle bir renklendirdik ki Hatay’ın 13 medeniyetini tasvir etsin, buradaki barış, kardeşlik ve hoşgörüyü anlatsın istedik. Şunu gördük ki bizi en iyi tasvir eden logo budur. Expo2021Hatay logomuz olan Barış Çiçeği üretim seramızda ilk çiçeğini verdi. Uğurlu olsun” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"