Hatay’da su gibi bereket aksın!

Yayınlanma Zamanı : 05 Nisan 2021 Saat: 16:37

Hatay’da su gibi bereket aksın!

 DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Hatay’ı su yapıları ile ihya etmeye ve üreticiye umut olmaya devam ettiklerini söyledi.

DSİ’nin 18 yılda Hatay’da 892 milyon m³ su depolayacak 7 adet Baraj, 5 milyon m³ su depolayacak 3 adet Gölet ve 81.530 dekar araziyi sulayacak 13 adet Sulama Tesisi hayata geçirdiğini anımsatan Yıldız, suyun gücüyle bereketli topraklara bereket kattıklarını ifade etti.

Sadece Kurtlusoğuksu Barajı’nın 920 dekar tarım arazisine can suyu olduğunu anlatan Yıldız, “Vatandaşlarımızın sağlıklı ve kaliteli içme suyuna, gelişmekte olan sanayimizin enerjiye, tarımımızın modern sulamaya ve tarım alanlarının ve yerleşim merkezlerinin taşkınlardan korunmaya ihtiyacı aşikârdır.  Bu bağlamda geriye dönüp baktığımızda inşa ettiğimiz su yapılarımız ile Çukurova’nın bereketli topraklarına, bereket katıyoruz. Hatay Kurtlusoğuksu Barajı’mızı 2017 yılında hizmete alarak, 920 dekar tarım arazisine can suyu, üreticimize umut olduk” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"