Bıktık bu ÇED başvurularından!

Yayınlanma Zamanı : 02 Nisan 2021 Saat: 16:33

Bıktık bu ÇED başvurularından!

İskenderun sınırları içerisinde yapılması planlanan Olivin Maden Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi için Halkı Bilgilendirme toplantısı 8 Nisan’da Akçay’da yapılacak.

İskenderun Kösür Tepesi

İskenderun Kösür Tepeleri mevkiinde Mertan İnşaat Maden ve Tarım İŞL. LTD. ŞTİ. tarafından yapılması planlanan ve Çevresel Etki Değerlendirme(ÇED) süreci başlayan IV (a) grubu Maden (Olivin) Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi projesine ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 08/04/2021 tarihinde İskenderun Akçay Mahallesi Muhtarlığı yanı, Dingil Kıraathanesi’nde saat: 10.30’da Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecek.

Çevreci ve doğaseverlerin karşı çıktığı maden ocakları ile ilgili geçtiğimiz günlerde Arsuz Hüyük Mahallesi’ndeki halkı bilgilendirme toplantısı, yoğun katılımın bilgilenmek istememeleri ve tepkileri üzerine yapılamamıştı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"