Bakanlık’tan Arsuz’a ÇED izni!

Yayınlanma Zamanı : 02 Nisan 2021 Saat: 15:41

Bakanlık’tan Arsuz’a ÇED izni!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Arsuz Pirinçlik Mahallesi’nde faaliyet gösteren Mazman Kültür veDeniz Balıkçılığı Soğuk Hava İşletmeciliği Turizm Tic. ve San Ltd. Şti’nin “Çipura-Levrek Kültür Balığı Yetiştirme Tesisi Alan Değişikliği ve Kapasite Artışı” projesi için ÇED raporunu onayladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 31.03.2021 tarihli Mazman Kültür ve Deniz Balıkçılığı Soğuk Hava İşletmeciliği’ne ait ÇED olumlu kararına istinaden yazısı şöyle, “Hatay İli, Arsuz İlçesi, Pirinçlik Mahallesi, Deniz Yönü Açıkları Mevkii’nde Mazman Kültür ve Deniz Balıkçılığı Soğuk Hava İşletmeciliği Turizm Tic. ve San Ltd. Şti tarafından yapılması planlanan “Çipura-Levrek Kültür Balığı Yetiştirme Tesisi Alan Değişikliği ve Kapasite Artışı” projesi ile ilgili olarak, Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu, İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. “Çipura-Levrek Kültür Balığı Yetiştirme Tesisi Alan Değişikliği ve Kapasite Artışı” projesi hakkında, ÇED Yönetmeliğinin 14. Maddesi gereğince Bakanlığımızca “Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu” kararı verilmiş olup, kararın halka duyurulması gerekmektedir.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"