Hatay’da risk artıyor!

Yayınlanma Zamanı : 29 Mart 2021 Saat: 21:07

Hatay’da risk artıyor!

15 günde bir yenileneceği duyurulan koronavirüs risk haritası yenilendi. Kademeli normalleşme sonrası vaka sayılarının hızlı bir artış gösterdiği ülkede bir çok il çok yüksek riskli (kırmızı) kategoride yer alırken, Hatay turuncu renkle yüksek riskli il kategorisine geçti. Düşük riskli (mavi) kategoride yer alan tek il ise Şırnak oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası açıklamada Ramazan ayı boyunca ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını açıkladı.

Pandemiye karşı alınan kısıtlamalara ilişkin bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilmeyecek. Bu mübarek ay boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız. Sadece ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servisle sınırlandırılacaktır.
Türkiye’nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü devam edecek. Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye’de yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uygun şekilde çalışabilecek ” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"