Rotary, bu çocukların eli -ayağı oldu!

Yayınlanma Zamanı : 22 Mart 2021 Saat: 12:47

Rotary, bu çocukların eli -ayağı oldu!

‘1 Çocuk 1 Hayat’ mottosu ile gerçekleşen 16. Runatolia Maratonu’nda Spina Bfida hastalarına akülü tekerlekli sandalye almak için koşan İskenderun, Antakya ve Defne Rotary Kulüpleri, 4 çocuğu akülü sandalyeye kavuşturdu. 

Rotary Kulübü 2430. Bölge Guvernörü Serhan Antalyalı’nın önderliğinde Hatay’da düzenlenen törende, sanal koşunun geliriyle elde edilen 4 tekerlekli sandalye, hastalara teslim edildi.

RunAntalya’da koşucu olarak, hastalar bu yılın en güzel ve bütün dönemler içerisinde en çok iç ısıtan projelerden birine imza attıklarını söyleyen Antalyalı, “Bu konuda emek veren herkese ama en değerlisi siz aileler ve özel çocuklarımıza teşekkür ediyorum. Çocuklarımız, hareket yeteneklerini kısmen kolaylaştıracak bu sandalyelerle büyük başarılara koşsun istiyoruz” dedi.

İskenderun, Antakya ve Defne Rotary Kulüplerinden yapılan açıklamada, “Bizler Spina Bifida hastası  çocuklarımızın hayatlarına dokunmak, onlara daha kaliteli bir yaşam sağlamak amacıyla yola çıktık. Bu proje kapsamında Türkiye’deki 48 Rotary Kulübü ve 2 bin bağışçının desteğiyle 100 çocuğa 100 akülü sandalye alındı. İskenderun Rotary Kulübü, Antakya Rotary Kulübü ve Antakya Defne Rotary Kulübü olarak bizler 4 Spina Bifida hastası çocuk için almış olduğumuz akülü sandalyeleri sahiplerine teslim ettik. Kulüplerimize, bağışçılarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” denildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"