‘Hatay’da risk devam ediyor!’

Yayınlanma Zamanı : 15 Mart 2021 Saat: 17:00

‘Hatay’da risk devam ediyor!’

Koronavirüsle ilgili gelinen son noktayı değerlendiren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ‘Hatay’da risk devam ediyor’ diyerek, vatandaşları tedbirlere uyma konusunda uyardı. Hatay’da günde ortalama 5 kişinin salgın dolayısıyla hayatını kaybettiğini ifade eden Başkan Savaş, illere göre açıklanan vaka sayılarında il özelinde büyük bir değişiklik beklemediğinin de altını çizdi.

Hatay’daki riskin devam ettiğini belirten Başkan Savaş, “Pandemi sebebiyle günde ortalama 5 vatandaşımızı kaybediyoruz. Tehlike geçmeden kalabalık ortamlara girmemek lazım. Özellikle siyasetçilerin ve kanaat önderlerinin bu konuda daha dikkatli davranmasını ve tehlike geçmeden insanları toplamamasını rica ediyorum. Yaklaşık 1 yıldır kalabalık toplantılar yapmıyoruz. Ben de mahalle ziyaretlerimi çok özledim ama bir vatandaşımızın bile hayatı çok önemli olduğu için bunu yapmıyorum. İnsanların yüzde 75’i semptom göstermeden herkesin içinde olabiliyor.  Kimin taşıyıcı, kimin hasta, kimin sağlıklı olduğunu bilemeyiz.  Biraz daha birbirimizi özleyelim ve sağlıklı günlerde bir araya gelelim. 3. Dalga gelmesin diye geçmişteki 2 dalgadan ders almamız gerekiyor. Ölüm oranlarına bakacak olursak aynı yerde kalırız diye düşünüyorum. Bireysel koruma refleksini geliştirmeliyiz. Hastalık henüz bitmedi” diyerek tedbirlere uyulması konusunda hassas davranılması gerektiğini bir kez daha önemle belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"