‘1 Çocuk 1 Hayat’ maratonu tamamlandı!

Yayınlanma Zamanı : 15 Mart 2021 Saat: 12:38

‘1 Çocuk 1 Hayat’ maratonu tamamlandı!

2006 yılından beri Antalya’da düzenlenen Uluslararası Runatolia Maratonu’nda yeralan Antakya Defne Rotary Kulübü, Spina Bfida hastası çocuklar için koştu. Bu yıl, Pandemi nedeniyle Antalya’da değil, Antakya’da koştuklarını açıklayan Antakya Defne Rotary Kulübü Başkanı Nermin Tiftikçi, bazen kız çocukların yardımına, bazen de engellilere çare aramak bazen de gençlerin eğitimlerine destek olmak amacıyla koştuklarını söyledi.

16. Runatolia Maratonu’nda sanal koşu ile iki Spina Bfida hastasına akülü tekerlekli sandalye alabilecek kadar bağış topladıklarını söyleyen Tiftikçi, “1 Çocuk 1 Hayat” mottosu ile 16. Runatolia Maratonu’nda Spina Bfida hastası çocuklara daha fazla destek sağlamak üzere Antalya’ya gidip maratonda koşan gerçek koşucular haricinde bu sene kendi şehirlerinde, parklarında koşmak isteyenler için ayrıca sanal koşucular kategorisi açıldı. Biz de 5 gönül dostu Rotaryen üyemizle Runatolıa Maratonu’na sanal koşucu olarak kayıt yaptırdık. Antakya Atatürk Parkı’nda “1 çocuk 1 hayat” diyerek 10 km koştuk. Spina Bifidalı doğuştan omurilik hastalığı olan çocuklarımıza, çok kısa bir sürede akülü tekerlekli sandalye alabilmek için 7850 TL bağış toplayarak 2 adet akülü sandalye aldık. Sandalyeler gerçek ihtiyaç sahibi hastalara teslim edilecek. Bağışları için dostlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"