Şehit Ferhat Gedik Kütüphanesi geleceğe ışık olacak!

Yayınlanma Zamanı : 13 Mart 2021 Saat: 20:32

Şehit Ferhat Gedik Kütüphanesi geleceğe ışık olacak!

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İstiklal Marşı’nın T.B.M.M.’nde kabulünün 100’üncü yıldönümü etkinlikleri kapsamında Denizciler Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu’nda Şehit J. Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik adına düzenlenen kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.

Trabzon Maçka kırsalında hain teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan İskenderunlu Astsubay kıdemli başçavuş Ferhat Gedik’in adına Sanat Otağı Yayınevi tarafından kazandırılan kütüphanenin açılışına Kaymakam İskender Yönden, AK Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Şehit Astsubay Ferhat Gedik’in Annesi Hatice Gedik, 39. Mekanize Piyade Tugayı Komutan yardımcısı Piyade Kurmay Albay Yasin Aydemir, Sahil Güvenlik İskenderun Grup komutanı kıdemli Binbaşı Oğuz Emre Çiçek, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, Hatay Barosu İskenderun temsilcisi Avukat Sevinç Çakıcı, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş İlçe jandarma Komutanı Binbaşı Ferit Gül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Kızılay Şube Başkanı Recep Sivri, Denizciler Mahalle muhtarı Ali Rıza Kekeç ile şehit ailesinin yakınları katıldı.

Kahraman şehidin elleri öpülesi annesi Hatice Gedik duygu dolu anlar yaşarken, Kaymakam Yönden ve beraberinde protokol üyeleri de duygularını paylaşarak,Gedik Ailesi’nin hüzün ve sevincine ortak oldu.

Kaymakam İskender Yönden, Şehit annesi Hatice Gedik’e çiçek takdim ederken, “Ey aziz şehidim! Geride bıraktığını zannettiğin eşin, çocukların, elleri öpülesi annen ve baban her daim başımızın tacı olduğu gibi, en elzem emanetlerimiz olacağına zerre- i miskal kadar şüphen olmasın! Kutsal vatan topraklarımız bütünlüğü ve necip milletimizin selameti adına canını feda ederek şehadete intikal eden bütün aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun. VATAN; Sizlere Minnettar, Bize Mukaddes bir Emanettir!” dedi.

Günün anlam ve önemine yönelik konuşma yapılmasının akabinde kütüphaneye katkıda bulunan hayırseverlere; protokol üyeleri tarafından plaket takdim edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"