Afet farkındalık döngüsünde sıra muhtarlarda

Yayınlanma Zamanı : 12 Mart 2021 Saat: 16:21

Afet farkındalık döngüsünde sıra muhtarlarda

İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılının Türkiye Afet Eğitim Yılı ilan edilmesi nedeniyle, Hatay AFAD eğitmenleri muhtar ve ihtiyar heyetlerine “Afet Farkındalık Eğitimi” verdi. Hatay‘ın da afet ve acil durumlara karşı hazır olması amacıyla belirli bir program kapsamında titizlikle devam eden eğitimler 8-10 Mart tarihleri arasında Belen, Arsuz ve Samandağ mahalle muhtarları ve azalarına yönelik maske-mesafe-temizlik kurallarına uyularak verildi.

Temel afet bilinci, yangın, sel, çığ ve deprem sırasında yapılması gerekenler noktasında genel bilgiler verilen eğitimlerde muhtarlar ayrıca AFAD’ın görev, yetki, sorumlulukları ve teşkilat yapısı, sivil savunma ve seferberlik bilgisi, afet sonrası hak sahipliği ve borçlandırma, afet sonrası insani yardım, AFAD gönüllülüğü, Türkiye Afet Müdahale Planı, afetlerde psikososyal destek hizmetleri konularında bilgilendirildi.

Muhtar ve İhtiyar Heyeti Eğitim Programı’nın 15-19 Mart 2021 tarihleri arasında tüm ilçelerde devam edeceği belirtildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"