Hatayspor, ‘Süper’ stadına kavuştu!

Yayınlanma Zamanı : 11 Mart 2021 Saat: 16:12

Hatayspor, ‘Süper’ stadına kavuştu!

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımı gerçekleştirilen Hatay Stadyumu’nun Atakaş Hatayspor’a devir teslimi protokolünü imzaladı.

Atakaş Hatayspor’un Süper Lig maçlarını oynayacağı yeni stadyumun bordo-beyazlı kulübe devri için Valilik Tayfur Sökmen Toplantı Salonu’nda düzenlenen törene, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve A.Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz, A. Hatayspor Başkanı Nihat Tazearslan ile kulüp yöneticileri katıldı.

Söz konusu protokolün her yıl yenileneceğini ifade eden Vali Doğan, “Yapımı tamamlanan stadımızın, Atakaş Hatayspor tarafından kiralama talebini Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ilettik. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından da kiralama talebi uygun görüldü ve stadımızı Hatayspor’a kiralıyoruz. Bu süreçte başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere stadın tamamlanması konusunda Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Kasapoğlu’nun çok büyük destekleri oldu. Özellikle son merhalede bize göndermiş olduğu ödeneklerle çok ciddi ilerlemeler kaydettik ve stadyumu hazır hale getirdik. Bugün imzalayacağımız protokolle de stat artık Atakaş Hatayspor’un yeni yuvası olacak. İnşallah Atakaş Hatayspor orada oynayacağı maçlarla, başarılar elde ederek Hataylılara güzel günler yaşatacak diye düşünüyorum. İnşallah bu Covid-19 virüsünün bertaraf edilmesi ile birlikte tribünlerin tamamını doldurup Atakaş Hatayspor ‘un başarılarına birlikte şahitlik edeceğiz. Atakaş Hatayspor’un altyapı tesisleri ile ilgili çalışmalar da yapılıyor. Biliyorsunuz tesis arazisi Milli Emlak Müdürlüğüne yani hazineye bağlı bir araziydi. Bu araziyi Ankara’dan Milletvekillerimizin de takibiyle Valiliğimize tahsis ettirdik ve burasını da Atakaş Hatayspor’a devredeceğiz. Buraya altyapı tesisleri kurulacak, Atakaş Hatayspor’un en büyük eksiklerinden bir tanesiydi. Bu eksikliği de tamamladıktan sonra inşallah Atakaş Hatayspor yoluna daha emin adımlarla devam edecek. Ben Atakaş Hatayspor yönetimine,  Ankara’da bu işi takip eden Milletvekillerimize, hem Onursal Başkan Lütfü Savaş’a hem de Gençlik ve Spor il Müdürümüze teşekkür ediyorum. Stadın açılışı ile ilgili Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan bir tarih bekliyoruz. Gençlik Spor Bakanımız ve Milletvekillerimiz takip ediyorlar.  En kısa zamanda özel bir maçla da stadımızı açacağız. İnşallah Galatasaray ile oynayacağımız lig karşılaşmasını da yeni stadımızda oynarız. Yeni Stadımızın Atakaş Hatayspor’a ve Hatay halkına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Atakaş Hatayspor Onursal Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş konuşmasında, “Stadyumun temeli atıldığından itibaren kulübümüzün yanında olan, katkı sağlayan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Stadyumun bitirilmesi için gösterdikleri gayretten dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr.Mehmet Kasapoğlu’na,  Sayın Valimiz Rahmi Doğan’a, Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Cemil Şensöz’e çok teşekkür ediyorum. Spor birleştirici bir güçtür, bizler sporu güzelleştirmeye, sporun insanlığa ve insanlar arasındaki ilişkiye pozitif anlamda katkı sağlayacak her türlü güzel oluşumun içinde olmaya devam edeceğiz. Atakaş Hatayspor’umuzu nasıl ki 3.Lig’den alıp şu anda Süper Lig’de bu sıralamalara getirdiysek bundan sonraki amacımızda Atakaş Hatayspor’un Avrupa’da mücadele etmesini sağlamak. İnşallah üç yıl içerisinde bu gayemizi de gerçekleştireceğiz. Yeni stadyumla bu hedefimiz daha da netleşmeye başladı.  Artık Atakaş Hatayspor borçlarla, küme düşme ile anılmıyor. Tek eksiğimiz Süper Lig’e yakışır bir tesis. Bu eksiğimizi de Sayın Valimizin destekleri ile gidereceğiz. Yeni tesislerle birlikte, gerek altyapı gerek A Takım ile Avrupa standartlarını uygulamamız gerekmekte. Düzenlenen bu imza töreni tarihe atılan bir imzadır. Umuyorum ki bir imza töreni de yeni tesisler için düzenleriz. Yeni stadımız Atakaş Hatayspor’a hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yeni stadyumun açılış maçını Fenerbahçe ile oynayacaklarını açıklayan Savaş, “Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile fikir birliği içindeyiz. İnşallah 27 Mart’ta Fenerbahçe ile açılış maçını yapacağız. Taraftarlarımızı mutlu etmek istiyoruz. Bunun için çalışmalarımız sürüyor” diyerek bordo-beyazlı taraftarlara müjdeyi verdi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Atakaş Hatayspor Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın konuşmalarının ardından, Hatay Stadyumu’nun Atakaş Hatayspor’a devir teslimi için protokol imzaları atıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"