İSTE Kadınlar Korusu, bütün kadınların!

Yayınlanma Zamanı : 09 Mart 2021 Saat: 10:45

İSTE Kadınlar Korusu, bütün kadınların!

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Kadınlar Korusu’nun ilk fidanları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde toprakla buluştu.

İskenderun Teknik Üniversitesi İskenderun Meslek Yüksekokulu(İMYO) yerleşkesinde gerçekleştirilen etkinlikte İSTE protokolü ve personelleri ile Emniyet ve Jandarma Teşkilatının kadın personelleri ilk fidanları dikerken, İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı öğretim görevlileri Valentyn Trofimov, Olga Trofimova ve Daryna Trofimova da kadınlara canlı olarak gerçekleştirdikleri klasik müzik dinletisi ile eşlik etti.

Koru planlaması ile ilgili bilgilendirme yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, “Hepinize teşekkür ediyorum. Sizin değerinizi anlatacak kelimeler henüz yazılamadı. Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun. Bu alan hepimizin kullanımı içindir. Teraslandırma ve oturma alanları için çalışmaya başladık. Bugün diktiğimiz fidanlar bir başlangıç olacak” dedi.

İSTE kadın personelleri ile etkinliğe katılan Emniyet Teşkilatı ve Jandarma Teşkilatı mensubu kadınlar adına doğayı korumak için dikilen ağaçların sertifikaları ise elektronik olarak gönderildi.

Koruluk alana 4000 fidan daha dikilmesi planlanırken ağaçlandırılmasının ardından çevre düzenlemesi yapılacak ve İMYO İskenderun manzarası eşliğinde kullanıma açılacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"