İşte yeni normalin masa düzeni!

Yayınlanma Zamanı : 03 Mart 2021 Saat: 12:16

İşte yeni normalin masa düzeni!

İskenderun Kaymakamlığı, 2 Mart 2021 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanan Yeni Kontrollü Normalleşme Süreci kararları doğrultusunda, restoran, lokanta v. b. işletmelerdeki kapasite sınırlamaları ve oturma düzeni ile ilgili açıklama yaptı.

Risk gruplarına göre alınacak tedbirler genelgesi doğrultusunda açık ve kapalı alanlar için ayrı ayrı olacak şekilde yüzde 50 kapasite sınırlaması kapsamında masalar arasında da 1,5 metre mesafe verileceğini duyuran kaymakamlık, işyerlerinin girişine ve içeride uygun yerlere müşterilerin görebileceği şekilde işletmenin toplam kapasitesi ile yüzde 50 kapasite sınırlaması kapsamında kişi sayısını gösterir belge asılacağını duyurdu.

HES KODU OLMAYAN ALINMAYACAK

HES kodu kontrol edilmeksizin müşteri kabul edemeyecek olan yeme-­içme yerlerinde onaylanan oturma düzeninde belirtilen şeklin dışında mekanda kesinlikle fazladan masa-koltuk bulundurulmasına müsaade edilmeyecektir.

Oturma düzeni aşağıdaki şekildeki gibi uygulanacak olup, buna göre hazırlanan işletme kapasitesi ve oturma düzenini gösterir levha işletmelerin girişlerine ve içerideki uygun yerlere asılacaktır:

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"