Dinamik Denetim Modeli başlıyor

Yayınlanma Zamanı : 03 Mart 2021 Saat: 22:42

Dinamik Denetim Modeli başlıyor

Hatay Vali Vekili Aydın Tetikoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında, kontrollü normalleşme döneminde hayata geçirilecek olan, salgınla mücadelede “Dinamik Denetim Modeli” faaliyetlerinin uygulama ve eşgüdüm değerlendirme toplantısına katıldı.

Bakan Soylu, il valilerine yeni süreci anlatan 14 maddelik genelge hakkında bilgiler verirken, yarın 260 bin personelin katılımıyla ülke genelinde denetim faaliyetleri gerçekleştirileceğini bildirdi.

Dinamik Denetim Modeli ile Vali ve kaymakamlarca, her bir il/ilçe müdürünün başkanlığında kolluk ve diğer kamu personelinden oluşan genel denetim ekipleri oluşturulacak, bu ekiplerin düzenli olarak her gün sahada denetim yapması sağlanacak

İl/İlçe salgın denetim merkezleri bünyesinde bulunan İşyeri Denetim Ekipleri ve Mahalle Denetim Ekiplerine, belediye/il özel idaresi, meslek odaları, iş güvenliği uzmanlığı sertifikasına sahip kamu personeli ile Tarım ve Orman Bakanlığı gıda denetmenlerinden oluşturulan yeni ekipler dahil edilecek

İl ve ilçelerde bulunan meslek odaları veya bunlara bağlı alt odalar üyelerinden yeteri kadar denetim ekibi oluşturulacak, bu ekipler hafta en az bir kez il/ilçe sınırları içerisindeki üyelerinin işyerlerini denetleyecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"