Çalışma saatlerine yeni ayar!

Yayınlanma Zamanı : 03 Mart 2021 Saat: 11:14

Çalışma saatlerine yeni ayar!

Hatay Vali Vekili Aydın Tetikoğlu başkanlığında olağanüstü toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, İş Yerlerinin Çalışma Saatleri ile ilgili yeni kararlar aldı. Vaka sayılarında yaşanan düşüş ve salgının seyrinde görülen yavaşlama üzerine uygulanan tedbir ve kuralların illerin risk grubuna göre kademeli olarak esnetilmesi ve kontrollü normalleşme sürecine dair temel usul ve esaslara ek olarak Hatay’da bakkal, market, manav, kasap, berber, kuaför ve güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı esnafının açılış kapanış saatleri 07.00 – ­20.00 saatleri arası olarak belirlendi.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca alınan karar şöyle;

Daha önce açılış – ­kapanış saatleri belirlenmiş olan işyerlerinin İlimiz genelinde (bakkal, market, manav, kasap, berber, kuaför ve güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı vb.) açılış ­kapanış saatlerinin 07.00 – ­20.00 saatleri arası olarak belirlenmesine, Kaymakamlarca uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun İlgili maddeleri gereğince İdari İşlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara İlişkin Türk Ceza Kanununun 195 İnci maddesi kapsamında gerekli adli İşlemlerin başlatılması hususunda; oy birliğiyle karar verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"